İptal İade ve Teslimat Koşulları

Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

İPTAL SÜRESİ: ÜRÜN KARGOYA VERİLMEDEN ÖNCE info@sweatsetsiparis.com veya 02126592994, 05443439989 nolu telefonlar ile iletişime geçimlesi halinde iptal gerçekleşir.

İDAE SÜRESİ: KARGOTESLİMİNDEN İTABAREN 10 GÜNDÜR.

TESLİMAT: ŞİPARİŞ GEÇİLDİKTEN SONRA 3 İŞ  GÜNÜDÜR.

www.sweatsetsiparis.com veya www.sweatset.com.tr ’da iade işlemleri çok kolay. İade etmek istediğiniz ürünü UPS Kargo aracılığıyla hiçbir ücret ödemeden aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün ile ilgili aşağıdaki iletişim numaralarımızdan arayarak hızlı iade  ve bilgi paylaşımına girmeniz yararınızadır.

İade Adresi:Akaslan Sağlık Hiz. ve Kozm. Tic. San Ltd.Şti. 20.Ada İşyeri No: 70 İSTOÇ Bağcılar / İSTANBUL Tel     : (0212) 659 29 94 GSM  : (0544) 343 99 89”

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

MSDY Madde:8  Tüketicinin cayma hakkını kullanması hâlinde satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmaz.
 

Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

MSDY Madde:7-4  Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri.

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler.

f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

                Bu madde de taraflarla kararlaştırılmadıkça yönetmelik maddesi kozmetik ürünlerde bahsi geçmemesine rağmen ülkeimzdeki birçok mesafeli satış sözleşmelerinde açılmış ve kullanılmış ise kabul edilmemekle birlikte şirketimiz bu hakkı lehinize kullanma yönündedir. Ancak ürünü doğru kullanmış ve memnun kalmamış iseniz şirketimizden Op.Dr.İlhan Akaslan ile bizzat iletişme geçmeniz halinde iade işlemi gerçekleşebilmektedir. 05323439989.
 

İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?

İade talebi kabul edilmiş ürünlerde kargo masrafları firmamıza aittir.

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra modagram.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve modagram.com’un bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.

Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. İletişme geçmeniz halinde yeni ve kusursuz ürün en kısa sürede tarafınıza ulaştırılacaktır.

Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yatırılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Kargoya Verilmeden Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için  info@sweatsetsiparis.com veya info@sweatset.com.tr  adresine e-mail gönderebilir veya telefon ile hızlı iptal sağlayabilirsiniz.

Siparişimi Verdim Teslimat  Ne Zaman Yapılır ?

Özel durumlar dışında satın alınan ürünler siparişin verilmesinden itibaren Istanbul içine en geç 3 iş günü, Istanbul dışına ise en geç 5 iş günü içerisinde ulaştırılır.

Özel durumlar kapsamına resmi ve bölgesel tatiller, yılbaşı ve birleştirilmiş Dini bayram tatilleri girer. Bu tatillerde dağıtım çözüm ortakları çalışmadığından sipariş girişi tarihine bağlı olarak sevkiyat tatil sonrasına kalabilir.

 

AKASLAN SAĞLIK HİZMETLERİ VE KOZMETİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.