Dr. İlhan Akaslan - Sweatset Ter Önleyiciler
Dr. İlhan Akaslan

Dr. İlhan Akaslan, ilk, orta ve lise eğitimini Kilis’te tamamladıktan sonra, ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Altı yıl sonra pratisyen hekim olarak Şanlıurfa Harran Kapı Sağlık Ocağı'na atandı. İki yıllık mecburi hizmet sonrası kısa bir süre Edirne Devlet Hastanesi'nde çalıştıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda Göğüs Cerrahisi ihtisasını tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sırasında, terleme cerrahisi (ETS) doğal ilgi alanlarından biri haline geldi. Son 25 yılda binlerce hastaya el terleme cerrahisi (ETS) uygulayan Dr.İlhan bu konuda yaptığı bilimsel çalışmalara ek olarak 2010 yılından sonra terleme cerrahisine (ETS) ihtiyacı olmayan hastalar için alternatif tedavi seçeneklerini arayışına başladı. Terlemelerme önleyici olarak 100 yıldan beri Dünya'da kullanılan antipersipirantlar Türkiye'deki profesyonel olmayanlarca yanlış formüllerle üretildiğini gördü. Cerrahpaşa’daki dermatolog hocalarından aldığı dermatoloji eğitimi esnasında okuduğu ders notları ve yayınlar ışığında SweatSet Ter Önleyici Likit'i hazırladı.

2012'de, Bakanlığın ÜTS ve üretim standartları koşulları doğrultusunda hazırlanan SweatSet'i hastaları ve bu konuda ihtiyaç duyanlarla buluşturdu. Yıllar içinde, hem kutu görseli hem de içerik olarak bugünkü seviyesine ulaştı. 2024 yılında, büyüyen iç piyasa ihtiyaçları ve yurt dışı satışları için üretim, planlama ve lisansı Akaslan Sağlık Hizmetleri ve Kozmetik Ltd. Şti.'de kalmak üzere, Aktif Dizayn Danışmanlık Matbaa Reklam Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. ile pazarlama ve dağıtım anlaşması yapıldı.

Dr. İlhan Akaslan, hastalarına ve ürün kullanma ihtiyacı duyanlara birebir hekim desteği sunmakta ve gerektiğinde etik değerlere bağlı kalarak danışmanlık yapmaktadır. SweatSet ile terleme sorununa çözüm bulamayan çok aşırı terleyen hastalarına ETS ameliyatı da yapmaktadır.

Şu anda Medical Park ve Biruni Hastaneleri'nde göğüs cerrahisi bölümünde muayene ve ameliyatlarına devam etmekte olan Dr. İlhan Akaslan, evli ve iki çocuk babasıdır.